Marmaris Bozburun

BOZBURUN

Bozburun Nasıl Bir Yerdir?

Marmaris Bozburun bakir bir tatil bölgesi olup yatçıların uğrak yeridir. Tam kafa dinlenilecek sakin bir yerdir burası. Büyük tesislerin ve gürültünün olmadığı aksine küçük fakat kaliteli tesislerin olduğu huzur dolu bir yerdir. Küçük pansiyonları, otelleri ve balıkçı lokantaları bulunmaktadır. Sömbeki körfezinin koylarından birinde yer alan Bozburun, çorak bir araziye sahiptir. Çevresinde bir çok harika koy ve adalar bulunmaktadır. Tekneyle buraları mutlaka ziyeret etmelisiniz. Larymna Antik kentin kalıntıları bu bölgemizdedir. Bozburun’un denizi kristal berraklığında şeffaf su, mavi-yeşil saydam masmavi pırıl pırıl. Bozburun gület ve yatlarıyla bilinir. Yatlar ve en güzel mavi tur’un gületleri burada inşaa edilmektedir. Bozburun’a geldiğinizde bunların üretildiği atölyeleri mutlaka görüceksiniz.
[ads1]

Bozburun’a Nasıl gidilir?

Bozburun’a Marmaris’ten iki farklı yolu kullanarak gidebilirsiniz. Birincisi Datça yolunu kullanarak, Hisarönü sapağından çıkarak sahil yolunu takip ederek gidebilirsiniz. Bu yol üzerinde Hisarönü, Orhaniye, Selimiye yerleşim yerlerini geçmeniz gerekiyor. İkincisi İçmeler-Bayır üzerinden güneye giderek ulaşmanız mümkün. Bu yol üzerinde Söğüt Köyünden geçiceksiniz.Marmaris’e 45 km uzaklıkta olan Bozburun’a gitmek için bu 2 farklı yoldan birsini seçmelisiniz. Ayrıca Marmaris Bozburun arası minibüsler de kalkmaktadır.
[ads1]

Bozburun’da Ne Yapabilirim?

Bozburun’a gelmeden önce konaklayacağınız uygun bir Otel yada pansiyon ayarlamalısınız. Marmaris Bozburun çok sessiz ve sakindir. Ayrıca bir o kadar da huzur veren bir yer olduğunu unutmayın. Burada çoşkulu kalabalık yok. Delidolu bir gece hayatı yok. Bunları aklınızdan çıkarın. Buraya gelicekseniz sadece kafanızı dinleyip yorgunluğunuzu atmak için olmalıdır.

Yapabilecekleriniz sınırlıdır burada. Pek fazla sosyal aktivite de yoktur. Güne mis gibi bir havayla uyanırsınız. Kahvaltınızı organik yapabilirsiniz. Alışverişlerinizi çarşısından yapabilirsiniz. En güzeli pırıl pırıl denizinde yüzüp kumsalda güneşlenebilirsiniz. Larymna Antik kentin kalıntılarını görmeye gidebilirsiniz. Asar tepesinden manzarayı izlemenin keyfine varabilirsiniz. Doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Tekne ile diğer koyları ve adaları ziyaret edebilirsiniz. Dalış, kano, muz ve deniz paraşütü yapabilirsiniz. Balık restoranların da gümüş selvi eşliğinde lezzetli ve taze balık yiyebilirsiniz. Çay bahçesinde ailece yada arkadaşınızla çay içebilirsiniz. Bozburun huzurlu tatilin adresi. İyi tatiller dileriz.

Bozburun
[ads2]

0